Skupinski odhod z letalom iz letališča v Zagrebu ob 14:50. Po prihodu transfer iz letališča do hotela.
Prvi dan je za vse organiziran brezplačni ogled mesta z lokalnim vodnikom. V hotelu Lero pa lahko pričakujete glasbeni pozdrav Ojline klape in ekipe razdeljevalcev pozitivne energije. Zvečer pa v mestu na Stradunu koncert.
V Dubrovniku je običaj, da zadnji dan starega leta koledujejo od lokala do lokala. Številne domače klape, folklorni ansambel Linđo, mestna »pleh muzika«, zbor Libertas, klape, stari, mladi – vsi imajo se strašno radi. Prepevajo, modrujejo, nazdravljajo. Običajno župan mesta točno opoldne z zdravico in šampanjcem naznani pričetek 24 urne zabave, ki bo letos popestrena tudi s silvestrsko uverturo za najmlajše.
Vsako leto se tudi odpravimo na fakultativni izlet v Cavtat, se povzpnemo na razgledno točko, kjer imamo Dalmacijo na dlani in se povabimo v tradicionalno konavosko domačijo, kjer uživamo v pripravljeni hrani, kjer se »razveže jezik« in kjer se sliši domača in dalmatinska pesem. Uvertura v silvestrovo torej.
Zvečer bo v hotelu Lero organizirana obogatena penzionska večerja, po večerji pa sprehod do starega mesta, kjer bomo ob osrednjih gostih, pričakali novo leto v soju laser ognjemeta.
Opoldan ne zamudite tradicionalnega Novoletnega koncerta Dubrovniškega simfoničnega orkestra, ki na Stradunu še posebej čarobno odmeva. Takrat se tradicionalno poizkušajo Stonske kamenice ob penini.
Pripravljamo tudi fakultativni izlet v Trebinje, ki je 40 km oddaljeno od Dubrovnika.
Zvečer pa “after” na Stradunu ob prepevanju s popularno dalmatinsko klapo.
Ta dan bomo organizirali fakultativni izlet v Črno Goro. Spoznali bomo, zakaj ime Črna gora, do kam je včasih vozil popularni vlak »čiro«, zakaj pravijo mestecu Kotor »mali Dubrovnik«. Ali pa bomo raziskovali manj znano mestece Trebinje v Bih, ki je le dobrih 40 km oddaljeno od Dubrovnika. Tudi tu se bomo ob degustaciji in hrani še malce poveselili. Večer na Stradunu.
Predviden povratek proti domu po zajtrku.
Program dubrovniškega zimskega festivala na Stradunu bomo objavili kasneje. V času adventa oz. decembra je vsak vikend pestro glasbeno dogajanje v mestu.
DODATNI IZLETI:
Na dodatne izlete se informativno prijavite že v agenciji. Plačilo vodniku na licu mesta.
Prijave na licu mesta bodo možne samo v primeru nezasedenih prostih mest.
Minimalno št. prijav na fakultativne izlete je 35 oseb na bus. Program bo izveden z lokalno agencijo.
